Peeling węglowy w Poznaniu – dowiedz się więcej


Peeling węglowy Poznań – zastanawiasz się nad tym zabiegiem? Nurtuje Cię na czym polega i jaka jest jego skuteczność? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Laserowy peeling węglowy zwany popularnie „carbon peel” lub „black doll” to nieinwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Jest całkowicie bezbolesny i należy do jednych z najskuteczniejszych, a jednocześnie bezpiecznych metod walki z niedoskonałościami skóry. Dogłębnie oczyszcza, odblokowuje pory, zmniejsza aktywność gruczołów łojowych, redukuje stany zapalne, wygładza skórę, a także rozjaśnia przebarwienia. Nie jest fotouczulający, dlatego może być wykonywany również w okresie letnim – o ile nie jesteśmy posiadaczami świeżej opalenizny. Najczęściej bywa stosowany na twarz, może jednak obejmować również okolice szyi i dekoltu.

Składa się z trzech etapów. Na początku przeprowadzany jest dokładny demakijaż, a następnie na obszar skóry objęty zabiegiem nałożony zostaje preparat zawierający węgiel koloidalny. Po upływie 10-15 minut rozpoczyna się drugi etap zabiegu, który polega na naświetlaniu laserem części ciała pokrytej węglową zawiesiną. Użycie metody termicznej pozwala na dogłębne wniknięcie cząsteczek węgla oraz pobudzenie skóry do regeneracji. Dzięki absorpcyjnym zdolnościom węgla tkanki są stymulowane do odnowy, a my możemy cieszyć się dobroczynnym działaniem zabiegu i widocznymi efektami. Następnie skóra naświetlana jest ponownie, tym razem impulsem o mocy 1064 nm. Proces ten ma za zadanie wygładzić naskórek poprzez jego fotomechaniczne złuszczenie. Ostatnim etapem zabiegu jest chłodzenie. Do tego celu może zostać użyta maska chłodząca bądź specjalnie przygotowany lodowy okład.

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie skóry, które powinno ustąpić samoistnie. Należy jednak pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania. Na zabieg z użyciem peelingu węglowego nie powinny decydować się osoby u których zdiagnozowano nowotwór, łuszczycę lub cukrzycę, nadwrażliwe na światło lasera, z aktywną opryszczką, świeżą opalenizną oraz kobiety w ciąży.

Dodatkowe informacje możesz znaleźć: izabelacytrowska.pl