Osłony antywirusowe


To ważne, by dbać o bezpieczeństwo swoich klientów lub pracowników. Osłony antywirusowe zapewniają to bezpieczeństwo w dużym stopniu, są rekomendowane przez Główny Inspektorat Sanitarny i Naczelną Izbę Aptekarską w miejscu, gdzie jest kontakt z klientem lub pacjentem (np. fryzjer, bank, kosmetyczka, poczta) i może dojść do zakażenia drogą kropelkową podczas mówienia lub kichania (Covid-19, grypa, odra).
Osłony antywirusowe to estetyczne osłony z przezroczystego pleksiglasu, które nie utrudniają kontaktu, i nie prezentują się brzydko w pomieszczeniu, będąc prawie całkowicie niewidocznymi. Mają różną gramaturę, od 3 mm do 5 mm, w zależności od potrzeb, każda jednak dobrze chroni przed wirusami, bakteriami czy innymi zarazkami. Osłony są również łatwe w montażu – osłony na nóżkach wystarczy postawić na biurku lub w innym miejscu do tego przeznaczonym, inne można przykleić na dwustronnej taśmie klejącej – wbrew pozorom, nie niszczy to powierzchni, na której przyklejana jest osłona.
Co więcej, osłony są bardzo łatwe w utrzymaniu – wystarczy je umyć, choć warto to robić specjalnym środkiem do płyt i pleksi akrylowych. W przeciwnym razie, w przypadku użycia zwykłego płynu do mycia szyb, mogą powstać smugi, których ciężko się będzie pozbyć.
Osłony są, wbrew pozorom, lekkie i do ich montażu nie jest wymagane dużo siły. Najbardziej polecane są osłony całkowicie przezroczyste, aby zapewnić jak najlepszy kontakt z klientem. Istnieje również możliwość uzyskania osłon z wycięciem na otwór (np. dla banków, hoteli) i dopasowania cięcia pod konkretne potrzeby. W czasach pandemii szczególnie zalecane jest korzystanie z takich osłon, aby nie narażać zdrowia i bezpieczeństwa klientów czy pracowników i zachować odpowiedni dystans społeczny. Pleksi jest tworzywem, które nie pęka, mogą jednak pojawić się zarysowania, które nie determinują użyteczności takiej osłony. Osłony z pleksi mogą wyglądać estetycznie przez wiele lat przy odpowiedniej dbałości o nie i długo pozostać bezpieczne dla użytkowania.

Zobacz również: https://izolacyjnie.pl/