Jak urozmaicić imprezę weselną – jeden prosty sposób


Polskie wesela przeważnie są do siebie bardzo podobne. Zazwyczaj odbywają się na salach przynależących do jakichś pałaców, ewentualnie hoteli lub pensjonatów. W tych salach zawsze goszczą podobne dekoracje ślubne, a na stołach pojawiają się tłuste zakąski, rosół, kotlety schabowe oraz oczywiście przeróżne ciasta z galerami i główny cukierniczy gość, czyli wielki piętrowy tort. A gdyby tak jednak chociaż do tego jedzenia weselnego podejść nieco inaczej? Zamiast proponować gościom to, czego oni rzeczywiście się spodziewają, wyjść do nich z czymś zupełnie innym?

Oczywiście te tradycyjne i lubiane przez wszystkich potrawy na pewno tak czy siak zagoszczą na stołach, bo polskie wesela Poznań po prostu nie mogą się bez nich obejść, jednakże zawsze można je urozmaicić poprzez uzupełnienie ich pewnymi… domowymi smakołykami! Każda para młoda na pewno ma takie swoje przysmaki, za którymi wprost przepada. Każda jest więc w stanie oczarować gości czymś, czego oni nigdy w życiu nie jedli albo przynajmniej nie jedli tego w jakiejś określonej konkretnej formie. Mogą to być np. domowe wędliny robione samodzielnie albo niezwykłe pierogi ze szpinakiem i okrasą. Jeżeli para młoda nie będzie mieć czasu na to, by samodzielnie zająć się przygotowaniem takich smakołyków, zawsze może spisać tajemny przepis na kartce, a następnie wręczyć go szefowi kuchni i poprosić go o wykonanie konkretnego dania. Najprawdopodobniej kucharz przystanie na tę propozycję. W ten sposób sam odkryje zresztą kolejny przepis i nauczy się czegoś nowego.

Tradycyjne wesele zadbają o to, by Wesela Poznań były i smaczne, i atrakcyjne. Zazwyczaj wspaniale prezentują się one na stołach, zwłaszcza jeśli zostaną w odpowiedni sposób podane. Można umieścić je w klasycznych słoikach, a następnie przewiązać jakąś wstążką czy nawet przykleić do naczynia kolorową kokardę. Te smakołyki, które nie zostaną zjedzone podczas uroczystości weselnej, warto też wręczyć gościom w ramach prezentu i podziękowania za uczestnictwo w zabawie.

Sprawdź także: dworekstaropolski.com